Michał Szuszkiewicz zajmuje się malarstwem i działaniami w obszarze sztuk wizualnych. W roku 2007 obronił dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

pod kierunkiem prof. Jarosława Modzelewskiego. Laureat Programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2011). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015). Finalista IX edycji konkursu im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu(2009), finalista konkursu Rybie Oko VII w Bałtyckiej Galerii Sztuki (2013), finalista konkursu Showdown VII Saatchi Online (2008). Współtwórca interdyscyplinarnych projektów takich jak „Fontainebleau” (CSW Zamek Ujazdowski, 2009), „Legenda” (Galeria Studio, 2012), „Nowe Ziemie” (Museum Junge Kunst, Frankfurt nad Odrą, 2015). Obecnie pracuje jako asystent na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Antoniego Starowieyskiego.

|Każdy powód jest dobry|
„Pytanie o powód wydaje się kluczowe w procesie powoływania do życia czegokolwiek. Umiejętne sformułowanie pytania wystarczy. Wraz z podjęciem tematu pojawia się uzasadnienie, coś raz dostrzeżonego staje się w tym samym momencie punktem odniesienia. „Na świecie pojawiacie się znikąd. Nie ma was zupełnie, a potem z nasienia wstrzykniętego w łono w ciele kobiety puchnąć zaczyna coś, co potem staje się wami i nagle już jesteście, a potem jesteście z każdą chwilą coraz bardziej.” – mówi „DRACH”, czyli duch ziemi u Szczepana Twardocha. Czy zatem kopać głębiej? W pogoni za praprzyczyną, szukając quasi archeologicznych tropów i antykwarycznych znalezisk, można ale nie trzeba, udać się w odległe miejsca. Ostatecznie jest możliwe prowadzenie prac badawczych tu, niedaleko, sięgając na przykład po polską tradycję abstrakcji jak po wzory z szafy teściowej- niezupełnie lekko i frywolnie, raczej z pewnymi naturalnymi oporami.”